Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ковальова О.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Ковальова О.М. 
Економічна оцінка сільськогосподарських земель з урахуванням соціального та екологічного чинників: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.М. Ковальова ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано поняття економічної оцінки землі, суть якої полягає у визначенні економічного ефекту від використання різних за якістю земель шляхом урахування різниці у природних, економічних, соціальних та екологічних чинниках. Для оцінки даного ефекту розвинуто положення щодо використання не однієї (провідної) культури, а групи культур, а саме, набору культур науково обгрунтованої сівозміни, а також запропоновано необхідність урахування чинників ємності ринків збуту продукції та соціальної освоєності території. Розроблено методику врахування екологічного чинника під час визначення економічної оцінки землі. Проведено данідослідження для землі Сумщини з урахуванням соціального та екологічного чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51
Шифр НБУВ: РА321675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ковальова О.М. 
Медико-соціальні аспекти порушень природного вигодовування та їх профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.М. Ковальова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Комплексно оцінено медико-соціальні та екологічні фактори ризику, які сприяють ранньому пригніченню лактаційної функції жінок-годувальниць і переведенню немовлят на штучне вигодовування (ШВ). За клініко-експериментальних умов показано, що одним з важливих факторів ризику зниження лактаційної функії в жінок-годувальниць є хронічна нітратна інтоксикація. Це підверджується морфофункціональними змінами гіпофізу, які визначаються зниженням активності секреторних гранул на тлі зменшення білоксинтезувальної та енергопродукуючої функцій клітин даної залози. Встановлено високий рівень аліментарнозалежної патології та дисбіотичних порушень у дітей першого року життя, пов'язаний з пізнім початком природного вигодовування (ПВ), раннім введенням напівадаптованих замінників материнського молока та продуктів додаткового харчування. Виявлено, що в дітей за умов ШВ втрачається впорядкованість добового ритму функціонування вегетативної нервової системи, яка властива дітям, що вигодовуються жіночим молоком, а саме, подовжується часова зона підвищеної активності симпатичного відділу. Доведено, що в дітей за умов ШВ підвищується рівень глікозоаміногліканів у сироватці крові, що може призвести до напруги компенсаторних систем цитопротекції слизової оболонки гастродуоденальної зони. Науково обгрунтовано доцільність включення до комплексу заходів щодо покращання лактаційної функції в жінок-годувальниць з групи ризику стосовно розвитку гіпогалактії харчової домішки "Еламін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732
Шифр НБУВ: РА318163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського